בורקס קפוא / בורקס פילאס/עלים

מאפים מלוחים

תאפו את זה

עם כל היתרונות של מזון אפוי, איך אפשר להעדיף מזון בטיגון עמוק על פני עוף בתנור, עוגות או מאפים מלוחים?

 

בעידן בו המודרניזציה כבשה כל תחום בחיים, נוצרו שיטות חדשות גם לצרכי בישול, שמשפרות את איכות המזון וגם את הטעם. כמו כן, השיטות מאפשרות מזעור זמן ההכנה, כגון אפיה. עוגות, עוגיות, עוף בתנור, מאפיים מלוחים, מאפים מתוקים, ירקות אפויים ועוד מגוון של מזונות מאפשרים הכנה באמצעות אפייה.

 

בעבר, האוכל היה אפוי בתוך תא סגור מתחת לעץ, בתוך ציפוי אבן או מתחת לאדמה. אך בימינו התנורים הייעודיים זמינים בכל בית לאפיית מזון. לתנור יש את היכולת לבשל מזון על ידי אפיה, צלייה וכולי. ניתן להפעיל תנור באמצעות חשמל או גז. תנורי החשמל והגז משמשים לכל סוגי הבישול, אך תנורים חשמליים משמשים בדרך כלל לאפיית עוגות, עוגיות בתפזורת, מאפים מלוחים, מאפים מתוקים ירקות, בשר וכולי. תנורי גז עדיפים לשימוש לבישול הכולל צלייה, גריל וכולי.

 

היתרונות של מזון אפוי, כגון ירקות, עוף, בשר, מאפים מלוחים, מאפים מתוקים, עוגות או עוגיות, כוללים בעיקר יתרונות בריאותיים. מזון אפוי נמצא במקום ראשון בקטגוריה זו, משום שפריטי מזון אפויים מכילים כמויות נמוכות של שומן. הדלות בשומן מתאפשרת מעצם סביבת האפייה. כך ניתן להבין מדוע מזון אפוי הינו דל שומן. האפייה נעשית באזור אשר מכוסה לחלוטין והחום לא יכול לצאת החוצה עד שפותחים את הדלת. החום המאוחסן מסייע לשחרר אנרגיה טבעית ושומן מן המזון, כגון בשר, ובדרך זו כמות קטנה מאוד של שימון דרושה בתחילת התהליך רק על מנת להפעיל את תהליך האפייה.​